Emel Müftüoğlu Hovarda Şarkı Sözleri

Emel Müftüoğlu Hovarda Şarkı Sözleri

Ben sadece bazılarının hayatında aracı ve “hızlandırıcı faktör” olarak yer almışımdır. Fakat mütevazı olamayacağım, burnum iyi koku alır. Şimdiye kadar hiç yanılmadım diyebilirim. Her türlü iddiaya varım bir gün mutlaka kendi şarkılarını bu memleket senin ağzından dinleyecek” dedim. Şarkılarını ilk dinlediğim zamanı dün gibi hatırlıyorum.

  • 90’da Karlar Düşer albümü, 92’de Faka Bastın derken yavaş yavaş daha tanınır hale geldim.
  • Eğer yaşıyorsa buradan Ayhan Bey’e de selam olsun, hayatımda çok önemli yeri vardır.◊ Şirretlikte sınır tanımıyorsun…- Benim yaptıklarımın yanında şirretlik kelimesi solda sıfır kalır, bunun adı resmen çirkeflikti!
  • IOS, Android ve Windows mobil platformlarda on-line ve offline sözlük programları.
  • Zaten soyadınız da Fırıldak” diye nasıl çemkiriyorum anlatamam.

Birlikte geçmişten bugüne sanat dünyasında bir “ufuk turu” attık ve kahkaha dolu saatler yaşadık. Umarım bir nebze olsa sizin de pazar gününüze keyif katarız efendim. Emel Müftüoğlu’nun, Ruhun Duymaz albümünde yer alan Hovarda parçasının şarkı sözlerini ve video klibini sizlerle paylaşıyorum.

Selma Ünlü

Bu şarkıları gerçekten senin yaptığına inanmamı istiyorsan, burada benim gözümün önünde bir tane yaz da görelim” diye geyik çevirmeye başladım. Hınzır bir gülüş atıp, “Hee olur olur, tamam yazarım” dedi. İstediğim reaksiyonu alamayınca da, her beş dakikada bir “Ne oldu? ” diye başının etini yeme operasyonunu devreye soktum…

Hovardahttps://www.probahisturkiye.com/

Hovarda halk arasında düzgün bir hayatı olmayan ve parasını kadınlar için sürekli harcamakta olan kişiler olarak bilinirken, TDK’deki anlamı daha başka yöndedir. Hovarda Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Türk Dil Kurumu hovarda kelimesinin anlamları ile ilgili olarak; – Zevki uğruna para harcamaktan kaçınmayan kimselere denmektedir. – Hayat kadınının parasını yemekte olan iyen erkekler için kullanılır.

Cömertlik jestleriyle, yakışıklı veya “belalı” imgesiyle ve türlü marifet sergileyerek gerçekleştirilen o performansı, yazar bir “erkeklik müzayedesine” de benzetiyor. Garsonların, fedailerin yanı sıra konsomatrislerin dünyası da yansıyor çalışmaya. Onların bu erkeklik inşasındaki rolleri yanında, kendi stratejileri var. Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberleri, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi Hurriyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Emel Müftüoğlu – Hovarda Şarkı Sözleri

Eğer yaşıyorsa buradan Ayhan Bey’e de selam olsun, hayatımda çok önemli yeri vardır.◊ Şirretlikte sınır tanımıyorsun…- Benim yaptıklarımın yanında şirretlik kelimesi solda sıfır kalır, bunun adı resmen çirkeflikti! Sonunda adamcağız dayanamayıp, “O zaman sana bir kıyak yapayım. İlk elemeleri geçtin sayalım, seni aradan direkt canlı elemelere sokalım” dedi. Önce ilk 50’ye kaldım, ardından da ilk 20’ye, derken kendimi Caddebostan Maksim’deki finallerde buldum. Jüriyi görsen, resmen dudak uçuklatacak cinstendi. Tabii ertesi gün gazetelerin manşetlerinde kendimi görünce çok ünlü olduğumu falan sanmıştım.

Yeniden ‘hovarda’!

– Çok şükür Sezen senin gibi düşünmedi. Bir saat geçmemişti ki, kolumdan tutup “Gel” diyerek, beni aşağıya indirdi. – (Gülüyor) Yok be, mekan inanılmaz gürültülü olduğu için sessiz bir yer arıyordu. İçeride bir sürü kadın olmasına rağmen, Sezen Aksu orada başladı bugüne kadar duymadığım bir şarkıyı söylemeye… Görsen tuvalette alkış kıyamet, yer yerinden oynuyor. Ağzım açık olanları seyrederken “Bu şarkıyı az önce sana yazdım” dedi.

◊ Senin de tıpkı Sezen gibi yeni yetenekler keşfetmede üstüne yok… Mustafa Sandal’dan Sinan Akçıl’a pek çok isim belki de sayende bugünlere geldi…- Yok canım öyle şey olur mu? İnsanın özel bir yeteneği varsa eninde sonunda bunun meyvesini yiyecektir.

◊ Ve Mustafa’nın da kanına girdin…- Bir gün kendi şarkılarını söylemesinin kaçınılmaz olduğunu anlattım ona. (Gülüyor) ◊ Sinan Akçıl da senden nasibini alanlardan…- Ona da “Şarkı söylemeden ve starlık yaşamadan rahat edemeyeceksin” dediğimde “Saçmalama” diye geçiştirmişti beni. Ama dedim ya bu konuda burnum çok iyi koku alır…MURAT BOZ, DOĞUŞ, ZEYNEP CASALİNİ VE DENİZ SEKİ BENİMLE ÇALIŞTILAR◊ Star makinesi gibisin be mübarek… – Murat Boz, Doğuş, Zeynep Casalini ve Deniz Seki bana vokal yaparlardı.

Hovarda kelimesini araştıranlar, bu sözcüğün kökeninin nereden geldiğini ve kaç anlama sahip olduğunu merak ediyor. Pek çok kişi tarafından aratılan Hovarda kelimesi ne demek sorusunun cevabını haberimizde paylaştık. İşte, TDK’ya göre Hovarda kelimesinin anlamı ve kökenine ilişkin merak edilenler… Erkekliğin inşasında, gece hayatı ve eğlence kültürünün işlevini anlatıyor kitap. Kadın bedeni üzerinden ve parayla/harcamayla “kanıtlanan” bir erkeklik performansının zengin –ve acıklı- bir tasviriyle karşılaşıyoruz.

◊ Yavuz Abi’den sonra ikinci hayal kırıklığı…- (Gülüyor) Cebime jetonları doldurup soluğu bir telefon kulübesinde aldım. ” diye Güneş Gazetesi’ni arıyorum durmadan. Artık adamları nasıl bezdirdiysem sonunda “Sizi Ayhan Fırıldak Bey’le görüştüreceğiz” dediler.

Çünkü asıl şarkılarına gelene kadar anlatılması gereken öyle kocaman bir yüreği var ki bunu ifade etmeye satırlar yetmez. Açıkçası böyle konuşmak da çok hoşuma gitmiyor, çünkü yazılanları okurken Sezen’in utanıp battaniyesinin altına saklanacağından adım gibi eminim.◊ Tamamen duygulardan ibaret bir kadın değil mi? – Öylesine duygusal ki bir tanıdığının başına kötü bir şey geldiğinde hemen yanına koşar. Fakat olayı “sahibinden” bile daha derin hissettiği için sonunda “Aman sen teselli etme” dersin. (Gülüyor) Slumdog Millionaire filmini seyrederken tansiyonu bilmem kaça fırlayınca ambulans çağırdığımızı bilirim.

Faka Bastın albümü yeni bitmiş, basılmak üzere fabrikaya gönderilmişti. Ben de biraz dinlenmek için yurtdışına gidiyordum. Suat Ateşdağlı “Seni öyle birisiyle tanıştıracağım ki aklını oynatacaksın” dedi bana. “İyi peki” dedim ve havaalanına gitmeden önce Mustafa’nın yanına uğradım.◊ İçinden söyleniyor muydun “Nereden çıktı giderayak bu iş” diye…- Söyleniyor olmamam mümkün mü! (Gülüyor) Neyse sabahın köründe gittik Mustafa’nın yanına ve karşıma doğuştan bir star çıktı.

Deniz Akel tarafından çekilen “Hovarda” video klibi bu hafta yayınlanmaya başlayacak.. ◊ Çevresinde kime Sezen Aksu’dan bahsetmeye kalksam, çaktırmadan hazır ola geçip, kullandıkları sözcükleri son derece dikkatli seçmeye çalışıyorlar… – Bu saatten sonra ona olan sevgimi ispatlamama gerek yoktur herhalde diye düşünüyorum. Sen şimdi hataları yok mu diyeceksin, mutlaka vardır! Ama bütüne bakarsan Sezen Aksu muazzam bir ozan ve yorumcudan öte, bu dünyaya belirli misyonlarla gönderilmiş çok özel bir ruh…

Fakat inanır mısın onun Sezen Aksu olduğunu sahnede görünce fark ediyorum…◊ Nasıl yani? – İnsanlığıyla beni o kadar büyülüyor ki sanatçılığı adeta ikinci planda kalıyor. Hani çocuğun annesi çok ünlü bir şarkıcıdır da o bunun farkında bile değildir ya, işte bizimkisi aynen öyle bir ilişki.

Neyse adam telefona çıkınca başladım saydırmaya. “Siz kim oluyorsunuz da beni eliyorsunuz? 2 yaşımdan beri şarkı söylüyorum, konservatuvara birincilikle girdim, hocalar beni paylaşamadı. Zaten soyadınız da Fırıldak” diye nasıl çemkiriyorum anlatamam.

Attila Özdemiroğlu’yla çalıştığım için zaten Sezen Aksu’nun yörüngesine bir şekilde kapağı atmıştım. (Gülüyor)◊ En büyük patlaman da onun yazdığı şarkıyla oldu zaten…- Bugüne kadar çıkış yaptığım şarkılar hep Sezen Aksu’nun imzasını taşıdı. Ruhunu kendime yakın hissettiğim için de albümlerim daha çok ona endeksli oluyor. Neyse bir gece hep beraber Şamdan’da eğleniyoruz. Tabii bendeniz de her müzisyen Türk evladı gibi bir Sezen Aksu şarkısı söyleyebilmek için yanıp tutuşanlardanım.◊ Ayhan Bey’e yaptığın gibi çirkefe bağlasaydın…- Neredeyse öyle oldu zaten… İnsanları en zayıf yerlerinden vurmak gibi bir yeteneğim vardır.

Hovarda Ne Demek, Ne Anlama Geli̇r? Hovarda Keli̇mesi̇ Tdk Anlami

Çapkınlık yapmayı seven, düzenli bir aile hayatı olmayan ve zevk ve heves uğruna elindeki parayı rahatlıkla harcayan kişiler toplum içinde hovarda olarak adlandırılırlar. Bu lakap genelde erkekler için kullanılır. 20 milyondan fazla sözcük ve anlamı üç farklı aksanda dinleme seçeneği. Cümle ve Videolar ile zenginleştirilmiş içerik. Etimoloji, Eş ve Zıt anlamlar, kelime okunuşları ve günün kelimesi. Yazım Türkçeleştirici ile hatalı Türkçe metinleri düzeltme.

IOS, Android ve Windows mobil platformlarda online ve offline sözlük programları. Sesli Sözlük garantisinde Profesyonel çeviri hizmetleri. İngilizce kelime haznenizi arttıracak kelime oyunları.

18 yaşından küçük olduğunuz için video gizlenmiştir. Emel Müftüoğlu uzun bir aranın ardından ” Emel ile Yeniden ” albümüyle, 1990 yılından bu yana yaptığı albümlerde hit olmuş parçalarını bir araya getirdi. Bu video bazı kullanıcılar için uygunsuz olabilir. Şifre yenileme bağlantısını gönderebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyacımız var.

Kalksa misal ortamda bir sürü orospu çocuğu oturuyor, onlar hele aran birileriyle bozuksa, belki adamın niyeti o değil ama gider oraya oturur diye düşünürsün, kalkmasın dersin. Kadın bunu bilir, garson senin aran kiminle bozuk bunu bilir, zaten garson dediğin adam orospu çocuğunun önde gideni, bir dönüm içinde kırk tazı yakalayamaz. Hazır son albümü “Emel ile Yeniden” de piyasaya çıkmışken bir araya geldik bu kitap gibi kadınla.

◊ Ve hemen kankaya bağladınız…- Yok ayol daha dur! O dönem İstanbul’un pek çok ünlü mekanında sahneye çıkıyordum. 90’da Karlar Düşer albümü, 92’de Faka Bastın derken yavaş yavaş daha tanınır hale geldim.

Ben sahneye çıkmadan önce kendi şarkılarını söylerlerdi ve ortalık resmen yıkılırdı. Seray Sever ve Çağla Şıkel de benim kliplerimde oynadıktan sonra patladılar.◊ Eskiden Türkiye’nin en cüretkâr sanatçılarından biriydin, ne oldu da şimdi duruldun? – Bir zamanlar sürekli yenilik peşindeydim ama artık yaşlandım galiba. Single’dan three boyutlu klibe kadar pek çok ilke imza attım halbuki. ◊ Gelelim hayatındaki Minik Serçe etkisine… – Sezen Aksu’yla ilk kez o yarışmada karşılaştım.

– İnanmayacaksın ama tuvalette hediye ettiği şarkı Hovarda’ydı. Vazgeçer diye korktuğumdan, hemen o gece şarkının aranjesini yaptırmaya başladım. Ertesi sabah “Albümü falan bekleyemem, ben bunu tek şarkı olarak çıkarıyorum” dedim. Tabii o zaman single’lar yoktu Türkiye’de; “Yok öyle yapma, bir tane de sluggish şarkı ekle yanına” dedi Sezen Aksum ve beraber yolculuğumuz böylece başlayıverdi.

Hovarda Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Hovarda Kime Denir?

Bende bir havalar bir havalar hiç sorma, bakkala gittiğimde herif suratıma bön bön bakınca “Bu adam nasıl beni tanımaz” diye cinnet geçiriyordum. Gel gör ki tıpkı bugünkü yarışma programlarında olduğu gibi birkaç gün sonra, müzik piyasasından ne arayan ne de soran kaldı…◊ Bu tip yarışmalar gençlere karşılığı olmayan ümitler mi veriyor demek istiyorsun? – Sana vaat edilen hayaller gerçekleşmeyince, psikolojin altüst oluyor resmen. O ruh halini çok iyi bildiğim için yarışma programlarındaki çocukları izlemeye dayana-mıyorum; hatta bazen denk geldiğimde ciddi ciddi ağlıyorum. Annesinin ilk klibinde 10 yaşındayken oynayan Çağrı Müftüoğlu bu kez genç bir kız olarak izleyici karşısına çıkıyor… Seyreden dostlarının hepsinin çok beğendiği, Hollywood prodüksiyonu gibi olmuş dedikleri video klip, gece boyunca defalarca izlendi ve her seferinde uzun uzun alkışlandı…

“Bu çocuk yeni falan olamaz” diye geçirdim içimden. Bana öyle şarkılar söylüyor ki her birini dinlediğimde resmen aklım yerinden çıkıyor. Hemen prodüksiyon şirketini arayıp “Baskıyı durdurun, bomba gibi iki şarkı daha ekliyorum albüme” dedim.

Ayarlar bölümünü kullarak çevirisini görmek istediğiniz sözlükleri seçme ve aynı zamanda sözlüklerin gösterim sırasını ayarlama imkanı. Kelimelerin seslendirilişini otomatik dinlemek için ayarlardan isteğiniz aksanı seçebilirsiniz. “Abi şimdi diyelim kadın benim yanımda oturuyor, vol söylemezsen kalkar.